-
E-Rowery
- Rower Elektryczny
- Wyszukaj Po Kategorii
-
Trend
- Rower Elektryczny dla Seniora
- Rower Elektryczny dla Par
- Rower Elektryczny Miejski
- Lekki Rower Elektryczny Składany
- Składany Rower Elektryczny
- Rower Elektryczny MTB
- Rower Elektryczny Górski
- Rower Elektryczny Fatbike
- Rower Elektryczny Męski
- Rower Elektryczny Damski
- Rower Elektryczny 20 Cali
- Rower Elektryczny 26 Cali
- Rower Elektryczny 28 Cali
- Rowery elektryczne o dużej pojemności
- rowery elektryczne o dużym zasięgu
- Rower elektryczny na każdą okazję
- Akcesoria
- Zostań dealerem
- Ubezpieczenie
- Jazdy próbne
- Kontakt
Ostatni artykuł
-
Jesień na horyzoncie - jak zadbać o rower elektrycznym po letnim sezonie? September 26, 2024
-
Rower elektryczny dla seniora - komfort i niezależność z modelami ACE oraz SAM September 20, 2024
-
JOBOBIKE – zmierzamy w przyszłość z programem „Mój Rower Elektryczny” September 12, 2024
WYBRANE PRODUKTY
E-bike jako pomoc w rekonwalescencji po przebyciu COVID-19
Powikłania po COVID-19
COVID-19 to choroba wywoływana przez wirus SARS-CoV-2, która znacząco wpłynęła na życie wielu osób na całym świecie. Niektórzy ludzie, którzy przeszli tę chorobę, jeszcze długo po wyleczeniu borykają się z jej skutkami. Ozdrowieńcy skarżą się między innymi na duszności pojawiające się podczas wysiłku fizycznego oraz różnego rodzaju bóle. Zazwyczaj osobom zmagającym się z tego rodzaju następstwami choroby zalecane są ćwiczenia oddechowe oraz lekkie treningi. Rekonwalescencja po przejściu choroby COVID-19 jest jednak indywidualna dla każdej osoby, a wprowadzanie ćwiczeń powinno odbywać się stopniowo, z intensywnością indywidualnie dopasowaną do danego pacjenta.
Problemy sercowo-naczyniowe
Osoby mające za sobą zachorowanie na COVID-19 mogą odczuwać szybkie zmęczenie podczas nawet niedużego wysiłku. Nierzadko ma to związek z problemami sercowo-naczyniowymi, które pojawiają się u dużej liczby ozdrowieńców, inaczej zwanymi sercowym zespołem postcovidowym. Do jego objawów, poza dusznościami w trakcie wysiłku, należą między innymi kołatanie serca, zawroty głowy i ból w klatce piersiowej. Objawy tego typu mogą nie pozwolić na korzystanie z roweru tradycyjnego. Jednak jazda rowerem elektrycznym może być zalecana z uwagi na to, że pozwala dopasować intensywność wysiłku fizycznego do indywidualnych preferencji i możliwości rowerzysty.
Powrót do pełnej sprawności dzięki rowerowi elektrycznemu
Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, zawartymi w broszurze "Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19", ćwiczenia sprawnościowe mogą pomóc w szybkim powrocie do zdrowia po przebytej chorobie wywoływanej przez SARS-CoV-2. WHO zaleca wykonywanie ćwiczeń, stopniowo zwiększając ich intensywność. Z pomocą przychodzą tutaj rowery elektryczne, które umożliwiają użytkownikowi wybór poziomu wspomagania pedałowania odpowiednio dobrany do jego możliwości. Dostosowanie tempa ćwiczeń, według WHO, pozwala na trenowanie ciała i umysłu w sposób regularny i kontrolowany. Rowery elektryczne JOBOBIKE, w zależności od modelu, posiadają 5 lub 3 poziomy wspomagania. Są więc idealne dla osób, które chcą mieć kontrolę nad intensywnością swojego treningu.
Czyste powietrze drogą do poprawy zdrowia.
Wiele polskich miast "tonie" w smogu spalin. Gdyby ich mieszkańcy przesiedli się z samochodó na rowery, jakość powietrza, którym oddychamy, znacznie by się polepszyła,a tym samym poprawiłoby się zdrowie wielu Polaków. Poza benefitami czysto społecznymi, czy też indywidualnymi, rower elektryczny stwarza nowe możliwości pokonywania dłuższych dystansów przy takim samym poziomie wysiłku jak podczas jazdy na rowerze tradycyjnym. Pojawienie się e-bike'ów na rynku sprawiło, że na rowery wsiadło wiele osób, które dotąd unikały tego rodzaju aktywności.
Korzyści płynące z jazdy rowerem elektrycznym są znaczące w kontekście powrotu do zdrowia po przebytej chorobie koronawirusowej, zarówno jako środek zachowania dystansu społecznego, jak i jako element treningu sprawnościowego.
Polecamy zapoznanie się z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, dostępnymi pod poniższym linkiem:
https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/333818/WHO-EURO-2020-855-40590-54773-pl.pdf
Należy pamiętać, że metody powrotu do formy po przejściu COVID-19 powinny być każdorazowo skonsultowane z lekarzem.