Który rower elektryczny wybrać ?

Zastanawiasz się, jaki rower elektryczny będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze swojego idealnego e-bike’a.

Na wybór idealnego roweru elektrycznego składa się wiele czynników. Przed podjęciem decyzji powinieneś dobrze zastanowić się, czego od swojego elektryka oczekujesz, jakie są Twoje możliwości – zarówno fizyczne jak i finansowe – oraz jaka jest najważniejsza cecha, którą Twój e-rower powinien posiadać. To jak? Zaczynamy wybierać e-bike Twoich marzeń?

Rower dla seniora czy młodego człowieka?

Jeśli jesteś osobą młodą, cieszącą się siłą i pełnią zdrowia, możesz pozwolić sobie na bardziej swobodny wybór roweru elektrycznego. Będziesz kierować się przede wszystkim swoim gustem oraz tym, w jakim terenie zamierzasz swój e-bike użytkować.

Seniorzy mogą mieć jednak więcej dylematów przy wyborze e-roweru najlepiej dostosowanego do ich potrzeb. Osoby starsze często miewają problemy ze stawami i to właśnie staje się powodem, dla którego rower ze wspomaganiem elektrycznym chciałyby zakupić. Silnik elektryczny wspiera jazdę, więc nawet ciężki rower nie powinien sprawiać trudności w prowadzeniu podczas jazdy. Są jednak sytuacje, kiedy e-bike należy przenieść lub przeprowadzić. Wtedy jego wysoka waga może stać się problemem dla osób zmagających się z chorobami stawów lub kręgosłupa. W takim wypadku warto rozejrzeć się za rowerem lekkim, takim jak na przykład Jobobike SAM lub Jobobike HENRY. Jeżeli jednak w oko wpadł Ci rower cięższy, upewnij się, że posiada on manetkę i tryb „walk assist”. Manetka pozwoli Ci z łatwością zacząć jazdę, natomiast tryb pchania, ułatwi Ci przeprowadzanie roweru na przykład przez przejście dla pieszych oraz podprowadzanie go pod rampy i podjazdy.

Seniorzy miewają także problemy ze wzrokiem. Ważnym elementem wyposażenia roweru elektrycznego w takim wypadku jest wyświetlacz LCD, najlepiej duży i kolorowy. Stanie się on centrum dowodzenia całym e-rowerem.

 

Rama

Młodzi mężczyźni nie powinni mieć problemu z wyborem elektryka o ramie dostosowanej do ich potrzeb. A co z Wami, drogie Panie? To zależy, czego od roweru oczekujecie oraz jaki macie styl. Jeżeli uwielbiasz nosić sukienki i rzadko decydujesz się na spodnie, a rower elektryczny ma pomagać Ci w codziennym przemieszczaniu się po mieście, wybierz ten o ramie z niskim przekrokiem, taki jak Jobobike LINDA. Jeżeli jednak uwielbiasz sportowy look i codzienne noszenie spodni nie stanowi dla Ciebie problemu, możesz zdecydować się na rower o ramie typowo męskiej. W każdym wypadku należy jednak pamiętać, by rozmiar ramy dopasowany był do Twojego wzrostu. Zapewni Ci to wygodę i prawidłową pozycję.

Silnik

Silnik roweru elektrycznego może być umiejscowiony w dwóch miejscach: w korbie lub w piaście. Jaka jest różnica?
Silnik centralny o montażu korbowym jest silnikiem najbardziej uniwersalnym. Dzięki jego położeniu, obydwa koła roweru elektrycznego są obciążone równomiernie. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w jeździe rekreacyjnej jak i w kolarstwie bardziej poważnym.
Silnik w tylnej piaście polecany jest natomiast osobom, którym zależy na sportowym wykorzystaniu roweru elektrycznego. Tylne koło staje się bardziej dociążone, co pozytywnie odbija się na zwrotności roweru. Rower z silnikiem w tylnej piaście poradzi sobie doskonale na drogach nierównych i wyboistych.

 

Koła i opony

Wielkość kół i rodzaj opon to informacje, które dla rowerzysty są niezwykle ważne podczas wyboru roweru. Powinieneś mieć je na uwadze planując, w jakim terenie będziesz cieszyć się jazdą na ebike’u.

Jeżeli planujesz szalone przejażdżki po terenach błotnistych, piaszczystych lub po drogach pokrytych śliskimi korzeniami, wybierz rower elektryczny typu fatbike, taki jak Jobobike EDDY lub Jobobike ROBIN. Z takim e-rowerem nie będziesz musiał jednak ograniczać się tylko do wycieczek w teren. Poradzi on sobie także w mieście, a dzięki wspomaganiu elektrycznemu zwiększone tarcie powodowane przez grube opony nie będzie dla Ciebie problemem.

Kupujesz rower elektryczny, aby móc dojeżdżać do biura bez zadyszki, a w weekendy móc wybrać się na swobodną przejażdżkę ścieżkami rowerowymi bądź utwardzonymi leśnymi drogami? W takim wypadku sprawdzą się opony semi-slik.

Warto też pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i wybrać rower na oponach wyposażonych w boczny pasek odblaskowy. Zwiększy to Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku na ruchliwych drogach.

A może rower składany?

Chciałbyś mieć elektryka, ale boisz się, że rower ten będzie zbyt ciężki i nieporęczny, aby zabrać go w podróż? Zdecyduj się e-bike składany! Taki rower elektryczny po złożeniu zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Możesz przewieźć go w bagażniku swojego auta i rozpocząć swoją wycieczkę tam, gdzie tylko chcesz. Myślisz, że rowery składane to tylko rowery miejskie? Mylisz się! Zobacz rower elektryczny fatbike Jobobike EDDY, który poradzi sobie w każdym, nawet najbardziej wymagającym terenie.

 

Podjąłeś już decyzję?

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu nadal nie zdecydowałeś, który e-bike będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy w wyborze. Do usłyszenia lub do zobaczenia!

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
Gratukacje! Udało Ci się zasubskrybować!
Email został zerejestrowany